Tickers
2 Sep 2022

Póki co to jest tylko bardzo rozkopana mapa i średnio grywalna lecz będzie poprawiana na bieżąco.


News Icon
11.9.2022 - Update v1.07
Author: GOD Maxrider

Mapa:
+Przerobiono Pont Vanis - Cyklopy
+Przerobiono Pont Vanis - Szkielety
+Przerobiono Pont Vanis - Elfy zmieniono na Nieumarłych
+Dodano Pont Vanis- resp Cultów
+Dodano Pont Vanis- mały resp Ogrów
Ogr

Skeleton


News Icon
2.9.2022 - Norah
Author: GOD Maxrider

Pont Vanis to największe miasto w centralnej części kontynentu. Pierwsze zapiski w królewskiej bibliotece o dziejach miasta pochodzą już z 450 roku. Legenda głosi, że zostało założone przez plemię barbarzyńskie, które w późniejszym czasie zostało podbite i przejęte przez wojska Norahu.

Pont Vanis

Norah to miasto w północnej części kontynentu. Nie jest jednak zasiedlone przez zwykłych ludzi. Obecnie jest to główna siedziba piratów.

 

Obie te historie są ze sobą powiązane. W czasach gdy Norah był nękany przez piratów, król nie będąc w stanie dalej chronić miasta wraz z zdziesiątkowaną armią postanowił wydać rozkaz wycofania się z miasta. Mieszkańcy pod osłoną wojska uciekli przed piratami na południe wzdłuż rzeki. Po kilkunastu dniach dotarli do miejsca, w którym rzeka łączyła się ze swoim dopływem. Nie opodal tego miejsca natknęli się również na wcześniej wspomnianą wioskę barbarzyńską. Ponieważ ludność Norahu była liczniejsza i lepiej zorganizowana król zdecydował się podbić wioskę i sam się w niej osiedlić.

 

Walka była niezwykle krwawa, barbarzyńcy walczyli bez żadnych rycerskich zasad. Lecz mimo to Norah wygrał tą wojnę. Plemię barbarzyńskie wymordowano, a nowi przybysze zaczęli się osiedlać przy brzegu rzeki.


Zabudowa miasta przez setki lat niezwykle zmieniła się. Czas zmienił tą drewnianą wioskę na piękne, potężne miasto, które po dziś dzień jest stolicą kontynentu. Choć przeminęło wiele lat plemienia barbarzyńców chcąc odbić swoje ziemię połączyło siły z okolicznymi bandytami co pozwoliło im odbudować armię, która po dziś dzień napiera na mury miasta.